Archives: Question
Leia salajane meloodia
Ülesande jaoks on vaja kahte sama tämbriga pilli, näiteks kahte samas helistikus ksülofoni, metallofoni, kahte klaverit, plokkflööti, viiulit jne. Üks õpilane või…
Feministlik poplauluanalüüs
Üks poplaul võib rääkida oma ajastust ääretult palju. Sõnumid ei peitu ainult tekstis, vaid ka näiteks muusikas, arranžeeringus ning selles, millised esitajad…
Reguleerime muusika abil tundeid
Enamik meist kasutab muusikat igapäevaselt selleks, et oma emotsioone reguleerida. Muusika abil saab kasvatada näiteks positiivseid emotsioone, maandada ärevust jne. Ometi ei…
Mis on rahvamuusika ja pärimusmuusika?
Ühe tähenduse kohaselt peetakse rahvamuusikat selliseks muusikaks, mis levib mingil ajahetkel rahva hulgas, olles väga populaarne, ning mille autor ei ole tingimata…
Muusika filmi teenistuses
Umbes 20. sajandi keskpaigas avastasid heliloojad moodsad kompositsioonitehnikad, mille abil luua filmidele muusikat. Moodi läks ja jäi atonaalne muusika, mis ei allunud…
Leia muusikast süžee
Esmapilgul võib tunduda, et instrumentaalmuusikast ei tasu otsida konkreetseid tähendusi, näiteks selgeid viiteid mingite sündmuste, kirjanduslike šüžeede jms kohta. Ent nagu on…
Poplugude erinevad palged
Erinevalt klassikalisest muusikast, ei panda popmuusikat nooti kirja ning loo muudab eripäraseks just see, kuidas see kõlab. Nii võib üks ja sama…
Pöördeliste sündmuste soundtrack’id
Muusikal on pöördeliste sündmuste ajal oluline roll, sest muusika kaudu on lihtne väljendada erinevaid ideid ning luua solidaarsust. Muusika on aidanud inimestel…
Maailma erinevad muusikad
Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole muusika universaalne, vaid sõltub kultuurist. See, mida peetakse muusikaks Eestis, võib jääda arusaamatuks maailma teises otsas. Globaliseerumine…
Mõtestame lugu!
Muusikat saab uurida väga erinevalt, analüüsides näiteks muusikateose helisid või teksti olemasolu korral sõnu. Ent keskenduda võib ka hoopis muusikapala kontekstile –…